Date Opponent Result Time/Status Links
September
Fri. 7 vs. SUNYIT @ SUNY Potsdam W, 3-0 Final
  Victory Promotions Invitational
  at SUNY Potsdam L, 3-2 Final
  Victory Promotions Invitational
Sat. 8 at Saint Lawrence W, 3-0 Final
  Victory Promotions Invitational
  vs. SUNY Oswego @ Saint Lawrence W, 3-0 Final
  Victory Promotions Invitational
Tue. 11 at Plymouth State L, 3-1 Final
Fri. 14 vs. SUNY Canton @ SUNY Plattsburgh W, 3-1 Final
  Cardinal Classic
  at SUNY Plattsburgh W, 3-0 Final
  Cardinal Classic
Sat. 15 vs. Elms @ SUNY Plattsburgh W, 3-0 Final
  Cardinal Classic
Mon. 24 vs. Norwich W, 3-0 Final
Tue. 25 at Southern New Hampshire L, 3-0 Final
Fri. 28 at Assumption * L, 3-0 Final
Sat. 29 at Stonehill * L, 3-0 Final
 
October
Tue. 2 vs. Merrimack * W, 3-0 Final
Wed. 3 vs. SUNY Plattsburgh W, 3-0 Final
Tue. 9 at UMass Lowell * L, 3-2 Final
Thu. 11 vs. Bentley * W, 3-2 Final
Tue. 16 vs. Saint Anselm * L, 3-1 Final
Fri. 19 vs. American International * L, 3-1 Final
Tue. 23 at Franklin Pierce * L, 3-0 Final
Fri. 26 at New Haven * L, 3-0 Final
Sat. 27 at Southern Connecticut State * L, 3-1 Final
Wed. 31 vs. Southern New Hampshire * L, 3-2 Final
 
November
Fri. 2 vs. Le Moyne * L, 3-0 Final
Sat. 3 vs. Saint Rose * L, 3-0 Final
Fri. 9 at Pace * L, 3-2 Final
Sat. 10 at Adelphi * L, 3-1 Final
 
September
Fri. 6 at Saint Lawrence W, 3-2 Final
  Victory Promotions Invitational
  vs. SUNY Canton @ Saint Lawrence L, 3-1 Final
  Victory Promotions Invitational
Sat. 7 vs. SUNY Plattsburgh @ SUNY Potsdam W, 3-1 Final
  Victory Promotions Invitational
  at SUNY Potsdam W, 3-2 Final
  Victory Promotions Invitational
Fri. 13 vs. Elms @ SUNY Plattsburgh W, 3-0 Final
  Best Western-Ground Round Cardinal Classic
  vs. Cazenovia (NY) @ SUNY Plattsburgh W, 3-0 Final
  Best Western-Ground Round Cardinal Classic
Sat. 14 vs. Norwich @ SUNY Plattsburgh W, 3-0 Final
  Best Western-Ground Round Cardinal Classic
  at SUNY Plattsburgh L, 3-1 Final
  Best Western-Ground Round Cardinal Classic
Tue. 17 vs. SUNY Potsdam W, 3-0 Final
Sat. 28 at Southern New Hampshire * L, 3-1 Final
Sun. 29 at Bentley * L, 3-1 Final
 
October
Fri. 4 vs. Stonehill * L, 3-0 Final
Tue. 8 vs. Franklin Pierce * W, 3-2 Final
Tue. 15 at Norwich W, 3-0 Final
Sat. 19 vs. Assumption * W, 3-0 Final
Tue. 22 at Saint Anselm * L, 3-2 Final
Fri. 25 vs. Pace * W, 3-1 Final
Sat. 26 vs. Adelphi * L, 3-1 Final
 
November
Fri. 1 at Le Moyne * L, 3-0 Final
Sat. 2 at Saint Rose * L, 3-0 Final
Fri. 8 vs. New Haven * L, 3-1 Final
Sat. 9 vs. Southern Connecticut State * W, 3-2 Final
Tue. 12 at Merrimack * L, 3-0 Final
Sat. 16 at American International * L, 3-0 Final
 
September
Sat. 6 at Merrimack L, 3-1 Final
Fri. 12 vs. SUNY Oneonta @ Union (NY) W, 3-1 Final
  Union Invitational
  vs. Skidmore @ Union (NY) W, 3-0 Final
  Union Invitational
Sat. 13 at Union (NY) L, 3-1 Final
  Union Invitational
  vs. SUNY Cortland @ Union (NY) W, 3-2 Final
  Union Invitational
Wed. 17 vs. Norwich W, 3-0 Final
Sat. 20 vs. Southern New Hampshire * L, 3-0 Final
Tue. 23 at SUNY Plattsburgh W, 3-0 Final
Sat. 27 at Stonehill * L, 3-1 Final
Tue. 30 at Franklin Pierce * L, 3-0 Final
 
October
Sat. 4 vs. Bentley * L, 3-1 Final
Sat. 11 at Assumption * L, 3-1 Final
Mon. 13 vs. Saint Anselm * L, 3-1 Final
Fri. 17 at Pace * L, 3-2 Final
Sat. 18 at Adelphi * L, 3-0 Final
Fri. 24 vs. Le Moyne * L, 3-0 Final
Sat. 25 vs. Saint Rose * L, 3-1 Final
Fri. 31 at New Haven * L, 3-1 Final
 
November
Sat. 1 at Southern Connecticut State * W, 3-2 Final
Tue. 4 vs. Merrimack * L, 3-0 Final
Sat. 8 vs. American International * W, 3-2 Final
 
September
Fri. 4 vs. Merrimack L, 3-1 Final
Fri. 11 vs. SUNY Oneonta @ Union (NY) W, 3-1 Final
  Union Invitational
  vs. Skidmore @ Union (NY) W, 3-0 Final
  Union Invitational
Sat. 12 vs. SUNY Cortland @ Union (NY) W, 3-2 Final
  Union Invitational
  at Union (NY) W, 3-2 Final
  Union Invitational
Wed. 16 vs. SUNY Plattsburgh W, 3-0 Final
Sat. 19 at Southern New Hampshire * L, 3-0 Final
Wed. 23 vs. Middlebury L, 3-1 Final
Sat. 26 vs. Maine Maritime @ Keene State W, 3-1 Final
  at Keene State L, 3-1 Final
Tue. 29 at Merrimack * W, 3-1 Final
 
October
Thu. 1 at Colby-Sawyer W, 3-1 Final
Sat. 3 vs. Stonehill * L, 3-0 Final
Sat. 10 at Bentley * L, 3-0 Final
Fri. 16 at Saint Anselm * W, 3-2 Final
Sat. 17 vs. Assumption * W, 3-2 Final
Fri. 23 vs. Southern Connecticut State * W, 3-0 Final
Sat. 24 vs. New Haven * L, 3-0 Final
Fri. 30 at American International * L, 3-2 Final
 
November
Tue. 3 vs. Franklin Pierce * L, 3-1 Final
Fri. 6 vs. Adelphi * L, 3-1 Final
Sat. 7 vs. Pace * W, 3-0 Final
Fri. 13 at Le Moyne * L, 3-0 Final
Sat. 14 at Saint Rose * L, 3-1 Final
 
September
Fri. 9 at Stonehill L, 3-0 Final
  Skyhawks Invitational
Sat. 10 vs. Dominican (NY) @ Stonehill W, 3-0 Final
  Skyhawks Invitational
  vs. Felician (NJ) @ Stonehill W, 3-0 Final
  Skyhawks Invitational
Wed. 21 at Middlebury L, 3-0 Final
Sat. 24 vs. Merrimack * L, 3-2 Final
Sun. 25 vs. Bentley * L, 3-1 Final
 
October
Sat. 1 at Stonehill * L, 3-0 Final
Tue. 11 vs. Southern New Hampshire * W, 3-1 Final
Thu. 13 at SUNY Plattsburgh L, 3-0 Final
Sat. 15 at Assumption * L, 3-0 Final
Tue. 18 vs. Saint Anselm * L, 3-1 Final
Fri. 21 at Southern Connecticut State * L, 3-0 Final
Sat. 22 at New Haven * L, 3-0 Final
Sat. 29 vs. American International * L, 3-0 Final
 
November
Tue. 1 at Franklin Pierce * L, 3-0 Final
Fri. 4 at Adelphi * L, 3-0 Final
Sat. 5 at Pace * L, 3-1 Final
Fri. 11 vs. Le Moyne * L, 3-0 Final
Sat. 12 vs. Saint Rose * L, 3-2 Final
 
September
Fri. 8 vs. Hillsdale (MI) @ Mercyhurst (PA) L, 3-0 Final
  Gannon/Mercyhurst Invitational
  at Mercyhurst (PA) L, 3-0 Final
  Gannon/Mercyhurst Invitational
Sat. 9 at Gannon (PA) L, 3-0 Final
  Gannon/Mercyhurst Invitational
  vs. Findlay (OH) @ Gannon (PA) L, 3-0 Final
  Gannon/Mercyhurst Invitational
Tue. 19 vs. Middlebury L, 3-0 Final
Fri. 22 at Bentley * L, 3-0 Final
Tue. 26 vs. Assumption * W, 3-1 Final
Sat. 30 at Southern New Hampshire * L, 3-0 Final
 
October
Sat. 7 vs. Stonehill * L, 3-0 Final
Tue. 10 at Saint Anselm * L, 3-0 Final
Sat. 14 at Merrimack * L, 3-0 Final
Tue. 17 vs. Franklin Pierce * L, 3-0 Final
Fri. 20 at Saint Rose * L, 3-0 Final
Sat. 21 at Le Moyne * L, 3-0 Final
Fri. 27 vs. Pace * L, 3-1 Final
Sat. 28 vs. Adelphi * L, 3-0 Final
 
November
Fri. 3 at American International * L, 3-0 Final
Fri. 10 vs. New Haven * L, 3-0 Final
Sat. 11 vs. Southern Connecticut State * L, 3-0 Final
 
September
Fri. 7 vs. Skidmore @ Union (NY) L, 3-0 Final
  Union (NY) Invitational
  vs. SUNY Buffalo State @ Union (NY) L, 3-0 Final
  Union (NY) Invitational
Sat. 8 at Union (NY) L, 3-1 Final
  Union Invitational
  vs. Williams @ Union (NY) L, 3-0 Final
  Union (NY) Invitational
Tue. 18 at Assumption * L, 3-0 Final
Tue. 25 at Middlebury L, 3-0 Final
Thu. 27 vs. Southern New Hampshire * L, 3-0 Final
Sat. 29 at Stonehill * L, 3-0 Final
 
October
Tue. 2 vs. Saint Anselm * L, 3-1 Final
Thu. 4 vs. Merrimack * L, 3-2 Final
Tue. 9 at Franklin Pierce * L, 3-0 Final
Fri. 12 vs. Saint Rose * L, 3-0 Final
Sat. 13 vs. Le Moyne * L, 3-0 Final
Tue. 16 vs. Bentley * L, 3-0 Final
Fri. 19 at Pace * L, 3-0 Final
Sat. 20 at Adelphi * L, 3-0 Final
Sat. 27 vs. American International * L, 3-0 Final
 
November
Fri. 2 at New Haven * L, 3-0 Final
Sat. 3 at Southern Connecticut State * L, 3-0 Final
 
September
Sat. 7 vs. Merrimack @ Southern New Hampshire L, 3-0 Final
  at Southern New Hampshire L, 3-0 Final
Tue. 10 vs. Middlebury L, 3-0 Final
Fri. 13 at Kutztown (PA) L, 3-0 Final
  Kutztown Classic
  vs. Salem (WV) @ Kutztown, Pa. W, 3-0 Final
  Kutztown Classic
Sat. 14 at Notre Dame (OH) L, 3-0 Final
  Kutztown Classic
  vs. Goldey-Beacom (DE) @ Kutztown (PA) L, 3-0 Final
  Kutztown Classic
Tue. 24 vs. Franklin Pierce * 7:00 PM
Sat. 28 vs. Assumption * 1:00 PM
 
October
Tue. 1 at Mercy (NY) 5:30 PM
Sat. 5 at Bentley * 1:00 PM
Sat. 12 at Saint Anselm * 12:00 PM
Sat. 19 vs. Stonehill * 1:00 PM
Tue. 22 at Southern New Hampshire * 7:00 PM
Sat. 26 at American International * 6:00 PM
 
November
Fri. 1 vs. Southern Connecticut State * 5:00 PM
Sat. 2 vs. New Haven * 1:00 PM
Fri. 8 at Le Moyne * 5:00 PM
Sat. 9 at Saint Rose * 1:00 PM
Fri. 15 vs. Adelphi * 7:00 PM
  Parents Night
Sat. 16 vs. Pace * 1:00 PM
  Senior Day
Tue. 19 at NE10 Championship Quarterfinal % TBA
Fri. 22 at NE10 Championship Semifinal % TBA
Sat. 23 at NE10 Championship Final % TBA
* Conference
% Post season
Bold team: Home event